Fases d’ascens, Top Català i Lliga d’Edats. Un cap de setmana mogut.

El club olotí assoleix l’ascens a Primera Nacional, després d’una dura i complicada fase, celebrada els passats dies 10 i 11 d’abril a la localitat sevillana de La Rinconada. La sort va ser esquiva amb el conjunt de la Garrotxa, donat que en el sorteig celebrat el divendres dia 9, quedaven emparellats amb els equips del CTM San José, amfitrió i per tant coneixedor de les instal·lacions, taules i pilotes en que es jugava, i el La Zubia Tenis de Mesa, un dels màxims favorits, i equip que tothom volia evitar.
Els jugadors Oscar Gallego, JM Gomez, Jordi Terricabras i Aniol Sellas, es desplaçaven el divendres al matí a Sevilla, per tal d’estar a la tarda entrenant en el local on es desenvolupava la fase. Ja el dissabte al matí, a les 11 h, el primer enfrontament va ser davant el locals del CTM San José, i l’Olot va fer valer el seu paper de favorit, i no es va deixar sorprendre en cap dels sis enfrontaments, i s’imposava per un clar 6-0. Jugaren: Gallego (2), Gomez (2) i Terricabras (2). Ja a les 7 de la tarda els esperava La Zubia, i en aquesta ocasió, no va ser possible imposar-se als andalussos, que van imposar-se 2-4, malgrat el molt bon encontre jugat pels olotins. Jugaren: Sellas, Gomez (1) i Terricabras (1). Amb aquests resultats i el partit guanyat per La Zubia per 5-1 al San José, el conjunt granadí quedava primer de grup, i per tant assolia l’ascens en la jornada de dissabte. Pel diumenge al matí quedava l’encontre decisiu. Jugaven segons classificats contra tercers, i l’Olot se les veuria amb el CTT Ciutadella, equip amb el qual ja s’havien enfrontat en la lliga regular, aconseguint dues victòries 4-2 a Olot i 1-5 a Ciutadella, i que compta en les seves files amb un jugador italià. Va ser un encontre extraordinàriament dur, tens i molt complicat, que va durar més de tres hores. Va ser l’últim enfrontament en acabar, de tota la fase d’ascens, i un dels que va acaparar més atenció, donada la gran rivalitat existent, i la igualtat en els diferents enfrontaments. Especialment durs els enfrontaments del jugador italià, Gian Marco Orru, amb Oscar Gallego (3-2) pel jugador de l’Olot, i els del seu segon jugador Víctor Taltavull, amb Jordi Terricabras (3-2) pel de Menorca i amb Gallego (3-1) per l’Olot. Cada punt es vivia desde la banda amb una intensitat extrema i es celebrava cada un dels punts aconseguits amb vehemència i cridoria. Al final del partit amb 4-2, l’èxtasi, l’emoció desfermada i l’alegria al màxim. Jugaren: Gomez (1), Gallego (2) i Terricabras (1). El diumenge a la tarda a l’arribada al aeroport del Prat, els esperaven una petita comitiva de seguidors amb una pancarta commemorativa de l’ascens.
S’havia aconseguit un dels objectius esportius de la temporada, recordar que l’Olot no era present a la categoria d’ençà tretze o catorze anys. Després d’una lliga regular on el CTT Olot només va perdre un partit, va tocar patir de valent, però en aquestes ocasions, l’èxit aconseguit s’assaboreix més. Comentar que els tres equips del grup inicial en que va competir l’Olot, varen aconseguir l’ascens, el que dona fe de que el sorteig no va ser benèvol amb la nostra entitat. Moltes felicitats a tots els que composen el CTT Olot per l’ascens, i en especial als protagonistes, Oscar Gallego, Josep Mª Gomez, Jordi Terricbras i Aniol Sellas.

FASE D’ASCENS A SEGONA NACIONAL

El CTT Olot, també participava aquest passat cap de setmana, a la fase d’ascens a Segona Nacional, que en la seva primera fase, es juga a Bàscara. L’Olot està competint en un grup de cinc equips, i en aquest primer cap de setmana es va enfrontar a tres rivals.
Dissabte al matí, davant el FD Cassanenc, els olotins es van veure superats pel rival per 4-1. Malgrat aconseguir el punt en el primer enfrontament, on Jordi Masaló es va desfer del seu base, no va ser possible aconseguir imposar-se en cap altre enfrontament. En tres ocasions, el 3-2 després d’ajustats partits, es decantava pels de La Selva. Jugaren: Jordi Tor, Jordi Masaló (1) i Dani Pons.
En jornada de tarda, el rival era el TT Tramuntana, al qual es va guanyar amb relativa facilitat, en un partit que va durar hora i mitja escasa. Jugaren: Masaló (2), Tor (1) i Pons (1).
Pel diumenge al matí quedava el tercer enfrontament, en aquesta ocasió davant el CTT Torroella, i en aquesta ocasió, el resultat encara va ser més contundent. L’Olot s’imposà per un clar 4-0. Jugaren: Masaló (1’5), Llagostera (1) i Tor (1’5).
El proper cap de setmana, en jornada de dissabte matí, es jugarà el darrer enfrontament d’aquesta primera fase davant el CTT Bàscara. Els tres primers classificats jugaran la segona fase que començarà el dissabte a la tarda.

ARNAU ROCA AL TOP CATALA

El jugador del CTT Olot va participar el diumenge passat a Calella, en el Top Català Benjamí que aplega els vuit primers jugadors del ranking català. El jove jugador, benjamí de primer any, va realitzar un bon torneig i va acabar amb un balanç de una victòria i sis derrotes, la majoria d’elles per ajustats 3-2.

LLIGA EDATS PROVINCIAL – PROMESES

CTT OLOT, 4 – TT TRAMUNTANA, 1
Nova victòria dels més menuts, en un partit en que van ser superiors als seus rivals. Per l’Olot: Alex Nogué (2’5) i Oriol Puigmal (1’5).

2 comentaris a “Fases d’ascens, Top Català i Lliga d’Edats. Un cap de setmana mogut.”

 1. Efectivament, cap de setmana mogut esportivament i replet d’emocions. Per la meva part vull felicitar al C.E.R. l’ Escala per retornar a la Superdivisió Masc. de tennis taula i a la resta d’equips catalans presents a La Rinconada, CTT Borges, UE Sant Cugat i TT Torelló, per l’ascens a Primera Divisió Nacional.
  Pel que respecte al nostre equip i club vull agrair a tota la gent del club el recolzament i seguiment que heu fet i ens heu donat durant tota la temporada en la Segona Div. Nacional. Els jugadors valorem molt el factor públic i la pista del CTT Olot enguany ha estat un autèntic fortí gairebé en cada partit de la lliga regular… això augmenta la motivació dels jugadors i ens fa molt més fàcil la “nostra feina”.
  De la fase disputada a La Rinconada (Sevilla), res a dir que no s’hagi dit ja. Varem tenir tots els inconvenients possibles i més; sorteig amb moltíssima mala sort, el jugador més important de l’equip (Oscar) lesionat i sense poder preparar la fase, un jutge-arbitre parcial i totalment “anticatalanista” que ens va voler fer la vida impossible durant l’enfrontament decisiu amb el CTT Ciutadella i uns rivals “hipermotivats” perquè no tenien res a perdre i si molt a guanyar quan s’enfrontaven contra el nostre equip. Tensió màxima en el duel decisiu contra el CTT Ciutadella en el qual només l’últim enfrontament entre en Terri i Ignasi Moll (tercer jugador) va ser clarament superior el jugador olotí, en la resta a patir.
  Tot i aquestes adversitats el CTT Olot va saber patir i competir gairebé en tot moment i d’aquesta manera Olot podrà estrenar la nova sala de Tennis Taula amb un equip a la Primera Divisió Nac. la temporada 2010 / 2011.

  Moltes gràcies a tots i totes pel vostre seguiment i recolzament en tot moment de la competició,

  JM Gómez

Feu un comentari